Do czego wykorzystuje się jastrych cementowy?

Wykańczając dom lub budynek użyteczności publicznej, należy pamiętać, że trzeba wykorzystać odpowiednie materiały, które świetnie sprawdzą się, ponieważ budynek musi wytrzymać przez kilkadziesiąt lat w świetnym stanie. Nie da się ukryć, że beton i wykonanie fundamentów czy też wylewek są jednymi z najważniejszych prac budowlanych, jakie należy wykonać. Warto sięgnąć po beton wysokiej klasy, podczas budowania tylko wtedy można mieć pewność, że powstała budowla będzie świetnie się trzymać i nie będzie ją dotykać żaden problem związany z pięknięciami. Co ciekawe, na podłogę można położyć także jastrych cementowy, który jest rodzajem kompozytu, który świetnie poziomuje wylewkę. Co można powiedzieć o tego typu zaprawie? Do czego wykorzystuje się przede wszystkim jastrych cementowy? Jakie są jego zadania? Zachęcamy do przeczytania artykułu. 

Jastrych cementowy 

Głównym zadaniem jastrychu cementowego jest wyrównanie podłoża pod podłogę lub też stropu, więc jest to materiał wykończeniowy. Ma on postać granulatu lub też proszku, który można wymieszać z wodą, podobnie zresztą, jak beton. Jest to materiał wierzchni, który może pracować pod obciążeniem, warto zastosować zatem jastrych w postaci płynnej, ma on dużo swoich zalet, a także właściwości i ma inne cechy wytrzymałościowe, czy też wysychania. 

Jastrych cementowy w wielu przypadkach nazywany jest też wylewką samopoziomującą, warto pamiętać, że nie należy go używać wyłącznie jako wylewkę  ale warto dopiero go położyć na prawidłowo wykonany beton. Konstrukcja jastrychu jest dopasowana w zależności od podłoża. Może być ogrzewany, pływający lub też być położony na warstwie odcinającej. Warto pamiętać, że niektóre rodzaje jastrychu cementowego, należy także uzbroić. 

Warto też podkreślić, że jastrych cementowy jest najczęściej produkowany na bazie cementu portlandzkiego. Ma bardzo wyjątkowo gładką powierzchnię i uważany jest za jeden z najmocniejszych jastrychów. Można go nabyć w dosyć niskich cenach, ale należy pamiętać żeby kupować u sprawdzonych dostawców. 

(0)