Ile kosztuje remont mieszkania w Warszawie?

Remonty Warszawa to duży wydatek, który często pochłania energię i wymaga sporo energii. Decydując się na remont, trzeba pamiętać o wielu sprawach, jednak przede wszystkim trzeba wybrać ekipę remontową. Do najważniejszych spraw podczas planowania remontu, należy zaplanowanie budżetu. Jakie koszty trzeba ponieść, decydując się na remont w Warszawie?

Co składa się na cenę remontu w Warszawie?

Planując budżet na remont, dobrze przejrzeć oferty kilku lub kilkunastu firm, dzięki temu łatwiej zaplanować wydatki na materiały i robociznę oraz pozostałe prace. Niektóre ekipy oferują pakiety usług, których ceny wahają się od ok. 500 zł/1 m2 do 1000 zł/1 m2.

Wiele firm, które realizują remonty Warszawa, dzieli zlecenia na kilka klas, których ceny są różne, np.:

  • invest – wykończenie pod wynajem; ceny zaczynają się od ok. 750 zł/1 m2.
  • classic – pakiet z dużym wyborem materiałów i kreatywnych rozwiązań; ceny zaczynają się od ok. 900 zł/1 m2,
  • style – wykończenie wnętrz w oryginalny sposób; ceny rozpoczynają się od ok. 1200 zł/1 m2,
  • premium – ekskluzywne wnętrza stworzone z użyciem najwyższej jakości materiałów; ceny zaczynają się od ok. 1800 zł/1 m2.

Indywidualne wyceny

Wyżej wymienione ceny są cenami „orientacyjnymi”, które są pomocne we wstępnym oszacowaniu kosztów remontu. Wiele firm robi także indywidualne wyceny, podając dokładniejszy koszt, który należy ponieść, wykonując remonty Warszawa.

Indywidualna wycena pozwala także ekipie remontowej dokładniej poznać potrzeby i oczekiwania klientów. Dodatkowo pozwala także na precyzyjny dobór materiałów wykończeniowych i dodatków. Wiele firm oferuje także nadzór architekta nad wykonywanymi pracami.

Od czego zależą koszty remontów w Warszawie?

Remonty Warszawa mają różne ceny, które zależą od wielu czynników. Jednym z podstawowych jest metraż mieszkania. Kolejny to jakość i ilość materiałów. Im wyższa ich jakość, tym większe koszty zakupu materiałów. Do następnych kosztów należą koszty robocizny. Na cenę wpływa także lokalizacja oraz standard wykończenia.

Warto pamiętać także o tym, że koszty remontu w Warszawie zależą również od tego, czy chcemy wyremontować tylko jedno pomieszczenie, czy całe mieszkanie. Próbując oszacować koszty, można skorzystać ze specjalnego kalkulatora online.

Oferta warszawskich firm

Każda firma realizująca remonty Warszawa oferuje różne ceny, jednak wiele z nich wskazuje konkretne widełki cenowe za konkretne usługi lub pakiety. Te propozycje mogą wyglądać tak:

  • montaż sufitów podwieszanych – od 90 zł/1 m2,
  • ocieplenie poddasza – od 95 zł/1 m2,
  • wykonanie gładzi gipsowych – od 30 zł/1 m2,
  • usuwanie starych płytek – od 30 zł/1 m2.

Każdą z usług można też wycenić indywidualnie, a podane ceny są tylko swoistym przykładem, który można wziąć pod uwagę podczas wykonywania szacunków i planowania budżetu remontowego.

Po wybraniu ekipy remontowej warto poprosić jej szefa o stworzenie dokładnego kosztorysu, który będzie bazować m.in. na ilości i jakości materiałów oraz planowanego standardu wykończenia. Każda składowa kosztu remontu może mieć inną cenę, zależnie od oferty firmy, która realizuje zlecenie.

(0)