Garaż blaszany – co warto wiedzieć?

Możliwość zaparkowania swojego samochodu w przestronnym garażu daje wiele wymiernych korzyści. Przede wszystkim nie trzeba się martwić tym, że w okresie jesienno-zimowym będziemy mieli problem z odpaleniem samochodu. Przestronny garaż to także propozycja dla osób, którym zależy na tym, aby ochronić swoje auto przed złodziejem. Co jeszcze warto wiedzieć na temat garażu blaszanego? Gdzie warto zdecydować się na zakup? Zachęcamy do przeczytania artykułu.

Jak wygląda blaszak?

Wielu osobom blaszak kojarzy się mało estetyczną bryłą, która szpeci krajobraz. Nic bardziej mylnego, obecnie stawiane są takie garaże, które świetnie wkomponowują się w przestrzeń ogrodową, ale także w sąsiedztwo. Można zdecydować się na zakup blaszaka wykonanego standardowy sposób z elementów stalowych.

Blaszak jest zwykle konstrukcją, która mieści jeden samochód, chociaż można zdecydować się na innego rodzaju blaszak. Cena tego typu konstrukcji różni się w zależności od powierzchni, dlatego warto przemyśleć swój wybór. Sporo osób dysponuje w ostatnim czasie więcej niż jednym samochodem, jeżeli zatem jesteś posiadaczem kilku aut, koniecznie zdecyduj się na zakup sprawdzonego blaszaka podwójnego i dzięki temu uda Ci się zaparkować swój swoje wszystkie samochody.

Dach

Obecnie garaże mogą mieć dwa rodzaje dachów płaski i dwuspadowy, dzięki temu świetnie prezentuje się praktycznie każdy blaszak. Cena konstrukcji jednospadowej jest zawsze nieco niższa niż cena konstrukcji dwuspadowej, natomiast w niektórych przypadkach warto zdecydować się na garaż dwuspadowy, ponieważ będzie on o wiele lepiej prezentował się w krajobrazie. Warto wiedzieć, że w wielu przypadkach ma to znaczenie, dlatego jeżeli rzeczywiście wokół Twojego domu znajdują się same garaże dwuspadowe, postaw na tego typu dach.

Coraz więcej osób decyduję się na funkcjonalny blaszak. Cena konstrukcji jest bardzo przystępna, dlatego postawienie tego typu garażu nie jest problemem, zazwyczaj stawia się go w 1 lub 2 dni. Warto zatem zdecydować się na zakup sprawdzonego garażu z polecanego źródła.

(0)